Neurolog dla epileptyka

Z chorobami układu nerwowego możemy spotkać się w momencie, kiedy będziemy się tego najmniej spodziewać. Jedną z takich właśnie chorób, która może zaskoczyć każdego z nas nawet w przestrzeni miejskiej, w zakładzie pracy, czy na uczelni jest epilepsja zwana popularnie padaczką.

Epilepsja to choroba, która objawia się w postaci groźnie wyglądających ataków, którym towarzyszą najczęściej:

  • utrata świadomości
  • drgawki
  • wzmożony ślinotok

Mimo, że ataki epilepsji mogą wyglądać bardzo groźnie i u wielu wrażliwych osób są w stanie wywołać panikę, jest powszechnie wiadomo, że najlepszym, co można zrobić będąc światkiem takiego właśnie ataku, jest zachowanie zimnej krwi. Osobie, która dostała ataku należy w miarę możliwości umożliwić przejście napadu padaczki. Ważne jest, by za pomocą miękkiego przedmiotu unieruchomić jej szczęki, w celu zminimalizowania ryzyka poranienia języka lub wręcz jego odgryzienia. W każdym przypadku ataku, należy oczywiście wezwać pogotowie ratunkowe.

Po przewiezieniu do szpitala, osobą chorą powinien zająć się neurolog. W przypadku, gdy poszkodowanym jest dziecko - w grę wchodzi oczywiście tylko i wyłącznie neurolog dziecięcy, np. neurolog dziecięcy Warszawa. Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań i inne większe miasta posiadają dość dobrze rozwinięty system reagowania medycznego dedykowany właśnie osobom cierpiącym na epilepsję.